30.09-2.10.2016

odpowiedzi na często zadawane pytania (F.A.Q.)


zawartość merytoryczna kongresu

 1. Do kogo adresowany jest PHPCon? Czy aby wynieść z niego sporo wiedzy, trzeba mieć już jakieś pojęcie o programowaniu w PHP? PHPCon Poland od początku istnienia stawia sobie za cel wymianę doświadczeń osób o średnio i wysokozaawansowanych umiejętnościach programowania w PHP. Dla początkujących kongres może zaś stanowić znakomitą okazję do nawiązania kontaktów z osobami, które wiedzą o PHP wszystko albo prawie wszystko, dzięki czemu będą one mogły znacznie szybciej podnosić poziom swojej wiedzy.
 2. Kiedy będzie znana agenda? Zawartość agendy jest znana i opublikowana w tym miejscu. Dokładny harmonogram jest jeszcze w trakcie uzgadniania, udostępnimy go w ciągu najbliższych kilku dni.
  Generalnie piątek rozpoczynamy od godziny 10:00 serią warsztatów w dwóch równoległych ścieżkach. Oficjalne otwarcie oraz rozpoczęcie bloku prelekcji planujemy na godzinę 16:00 lub 17:00 w piątek. Zakończenie kongresu powinno nastąpić w godzinach popołudniowych w niedzielę.

formalności

 1. Czy udział w kongresie jest odpłatny i czy trzeba się rejestrować? Tak, rejestracja obowiązuje wszystkich uczestników kongresu bez wyjątku. Dotyczy to także organizatorów, prelegentów i sponsorów. Nawet jeśli nie chcesz nocować w hotelu, to będziesz korzystać z innych świadczeń, jak np. akredytacja czy posiłki, które są stałym składnikiem ceny, dlatego nawet jeśli z jakichś (wyjątkowych) przyczyn pokryjemy koszty Twojego pobytu, to musisz być zarejestrowanym uczestnikiem.
 2. Czy przewidujecie w tym roku jakieś zniżki? Tak, zniżkami są np. promocja Early Bird czy zwroty prelegenckie. Nowością jest możliwość ubiegania się o specjalne zniżki przez osoby indywidualne w trudnej sytuacji materialnej. Na pewno będziesz musiał/a nam powiedzieć lub napisać, w jaki sposób kongres zyska (oczywiście niematerialnie) na Twojej obecności.
  Natomiast – podobnie jak w latach ubiegłych – nie przewidujemy zniżek za rejestrację grup firmowych.
 3. Po co mi faktura? Nie potrzebuję faktury! Całość uczestnictwa w PHPCon Poland jest dokumentowana fakturami VAT. Dlatego też, nawet jeśli nie prowadzisz działalności, będziesz musiał/a na formularzu rejestracyjnym podać dane do faktury, wybierając wariant dla osoby indywidualnej.
 4. Wygenerujcie mi proformę za uczestnictwo Janka. Kiedy ją otrzymam? Proformy to temat całkowicie samoobsługowy, nie generujemy ich ręcznie. Każdy, kto wypełni formularz uczestnika, ma już proformę wygenerowaną z automatu przez system Konfeo. Proforma powinna być dopięta do maila potwierdzającego zgłoszenie, który trafia zawsze do skrzynki podanej jako kontakt osoby wiodącej w danej grupie. Jeśli nie jest, można ją znaleźć u dołu formularza rejestracyjnego, do którego link otrzymali Państwo w mailu potwierdzającym.

zakwaterowanie i pobyt

 1. Czy rezerwacja noclegu jest obligatoryjna? Noclegi można, ale nie trzeba wykupić w hotelu Ossa. Nie jest to warunek udziału w imprezie, ale zdecydowanie polecamy to rozwiązanie. Kongres trwa non-stop i wiele się dzieje poza oficjalną agendą, więc nawet mieszkając blisko warto przenocować w hotelu. Zyskuje się wiele, bo ta impreza to nie tylko prelekcje. Co więc jeszcze? Trzeba być, by wiedzieć. Dlatego dobra rada: zaryzykuj, przyjedź, a przy wyjeździe w niedzielę odpowiesz sobie, czy było warto.
 2. Jakie są ilości miejsc w pokojach? W tym sezonie pokoje są jednoosobowe i dwuosobowe. Dotyczy to wszystkich ich kategorii – zarówno Standard, Premium jak i apartamentów Standard i Premium.
 3. Jakie posiłki są wliczone w cenę biletu, a jakie nie? W cenie biletu ujęte są zawsze: kolacja w piątek oraz obiad i kolacja w sobotę, i od tego nie ma wyjątków. Pozostałe posiłki zależą od wybranego dnia przyjazdu, i tak:
  • nocleg od czwartku – cena zawiera: kolację w czwartek, nocleg czw/pt, śniadanie i obiad w piątek, nocleg pt/sob, śniadanie w sobotę, nocleg sob/nd, śniadanie w niedzielę
  • nocleg od piątku – cena zawiera: nocleg pt/sob, śniadanie w sobotę, nocleg sob/nd, śniadanie w niedzielę
  • nocleg od soboty – cena zawiera: nocleg sob/nd, śniadanie w niedzielę.
 4. Chciałbym być w pokoju z Jankiem, a Andrzej z Dorotą. Na formularzu zgłoszeniowym nie ma odpowiednich pól. Jak to wam przekazać? Cierpliwości. Formularz parowania osób w pokojach udostępnimy na początku września. Powiadomimy Was o tym osobnym mailingiem. Na razie, podczas rejestracji powinniście wybrać jedynie rodzaj zakwaterowania i zadbać o to, żeby był taki sam, jak osoby, z którą zamierzacie dzielić pokój.

Nie ma tutaj odpowiedzi na Twoje pytanie? Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy!

Bądź na bieżąco!

Zasubskrybuj już dziś nasz newsletter, a będziemy Cię informowali o wszystkich ważnych sprawach dotyczących PHPCon Poland.